خدمات مرکز


ایمپلنت

دندانپزشکی زیبایی

بلیچینگ

لمینت

درمان ریشه

پروتزهای دندانی

ایمپلنت

کاشت دندان

چرا ایمپلنت؟

ازدست دادن دندان تاثیر منفی در زیبایی وسلامت ایجاد می کند به طوری که :
عضلات صورت و لب دچار فرورفتگی شده ودر نتیجه ی آن به وجود آمدن چین و چروک های صورت است علاوه بر آن باعث تحلیل استخوان های فک و تحلیل لثه شده که نظم دندان ها را به هم ریخته و باعث از بین رفتن خط لبخند می شود.
با این وجود سالم‌ترین راه حل برای جایگزینی دندان از دست رفته ایمپلنت یا کاشت دندان است که تامین کننده‌ی حداکثر زیبایی و سلامت نسبت به سایر درمان های موجود می باشد لذا زیبایی را به چهره و سلامت را به دهان باز می گرداند.

از طرفی عدم جایگزینی دندان سبب:

 •  به هم خوردن تعادل دندان های مجاور وفک مقابل
 •  ایجاد فشار مضاعف به یک سمت
 •  تحلیل استخوان
 •  افزایش ابتلا به پوسیدگی دندان های مجاور
 •  بیماری لثه

نیز می شود. در نتیجه به هنگام از دست دادن دندان حداکثر ظرف مدت 2 تا 6 ماه باید اقدام به ایمپلنت گذاری شود.

ایمپلنت هم مانند دندان طبیعی شامل پایه و تاج بوده که با توجه به مطالعات حداقل 30 ساله می توان به دائمی و با دوام بودن آن اشاره کرد و مرکز دندانپزشکی دکتر داور روی این مسئله تاکید ویژه دارد همچنین با ایمپلنت دچار مشکلات دندانی همچون پوسیدگی و… نمی شوید.
مزیت ایمپلنت نسبت به روش های دیگر:

 • حفظ بافت استخوانی فک به دلیل قرارگیری پایه ی ایمپلنت در استخوان
 • تراش نخوردن دندان های مجاور و حفظ سلامت آن ها برخلاف پل های پروتزی
 •  ثابت بودن وعدم استفاده از چسب های شیمیایی برخلاف پروتزهای متحرک
 •  حفظ سلامت لثه و بهداشت دهان
 • جویدن و گاز زدن راحت خوراکی های مختلف


دندانپزشکی زیبایی


در مرکز دندان پزشکی دکتر داور یکی ازشاخه های مهم دندان پزشکی زیبایی است که علاوه بر تخصص به مهارت و خلاقیت نیز توجه ویژه دارد به طوری که برای داشتن یک لبخند زیبا ابتدا نیاز به یک طراحی دقیق هوشمندانه و هنرمندانه می باشد که خود صبر و حوصله در کنار تجربه ی موفق را می طلبد.
دندان پزشکی زیبایی می تواند مشکلاتی از قبیل :

 • نامرتبی
 • فاصله ی بین دندانی
 • کوچک بودن سایز دندان ها
 • لب پریدگی وشکستگی
 • تغییر رنگ
 • تیرگی و زردی

را بهبود ببخشد.

طراحی دقیق خط لبخند مانند یک اثر هنری و با استفاده از اصول زیبایی شناسی علمی، فرم لب وصورت، رنگ پوست، فرم سایر دندان ها و لثه انجام می‌گیرد. ایجاد هارمونی بین این عناصر توسط پزشک با تجربه و خلاق امکان پذیر است و بهترین طرح درمانی با توجه به نیاز ارائه می گردد که می توان به بلیچینگ لمینت روکش و… اشاره کرد.
در این شاخه گاهی روش های ترکیبی یعنی استفاده همزمان از ایمپلنت، لمینت و پروتز به کار می‌رود.بلیچینگ

سفید کردن دندان

برای از بین بردن لکه ها تیرگی ها و زردی دندان‌ها که ناشی از نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه، کشیدن سیگار و حتی زمینه‌های ارثی می باشد یکی از آسان ترین راه های درمان بلیچینگ است که بدون تراش و آسیب رسیدن به مینای دندان ها می توان از این روش بهره برد.

بلیچینگ به سه روش انجام می شود:

1. در مطب پزشک

2. درمنزل

3. هم در مطب پزشک و هم در خانه

که مسلماً روش سوم تاثیر بیشتری دارد.لمینت


امروزه نگرانی‌هایی ازقبیل نداشتن طرح لبخند همراه با نداشتن اعتماد به نفس هنگام خندیدن را باید کنار گذاشت چرا که نامرتبی دندان‌ها و فاصله‌های دندانی، لب پریدگی و بد رنگی دندان ها را می توان با کارآمدترین و سریع ترین طرح درمانی یعنی لمینت برطرف کرد و خنده را به چهره ی خود باز گرداند.

لمینت چیست؟

لمینت لایه ای بسیار نازک هم رنگ دندان است که فرم و رنگ دلخواه را برای انواع دندان ها ایجاد می کند که به دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی تقسیم می‌شود.

لمینت کامپوزیتی:

این نوع لمینت در مرکز دندان پزشکی دکتر داور طی یک جلسه انجام شده و بدون تراش و آسیب رساندن به بافت دندان با کمترین ضخامت و به صورت کاملاً طبیعی فرم زیبای دندان را ایجاد می‌کند. با توجه به سلیقه ی خود می توان رنگ و فرم دلخواه را انتخاب کرده و پزشک با توجه به مهارت و طراحی دقیق خود بهترین فرم دندانی از نظر هارمونی ایده آل را برای شما فراهم می‌سازد.

لمینت سرامیکی:

این نوع لمینت به صورت قالب گیری در مرکز دندان پزشکی دکتر داور انجام، سپس ساخت در لابراتوار دندان سازی با پرینترهای سه بعدی و در نهایت چسباندن لمینت ها می باشد که در این روش نیز می توان رنگ و فرم دلخواه را انتخاب نموده و با ضخامتی نازک و بسیار طبیعی سلامت و زیبایی دندان های خود را تضمین کرد.

لمینت ها در برابر رنگ های خوراکی و فشار مقاوم هستند و با این روش می توان صاحب لبخند هالیوودی و زیبا شد.درمان ریشه

عصب کشی

هنگامی که مینای دندان از بین می رود دندان رو به پوسیدگی می رود اگر در مراحل اولیه برای درمان اقدام کنیم با برداشتن پوسیدگی و پر کردن آن با مواد پر کردنی می توان از پیشروی پوسیدگی جلوگیری کرد ولی به هنگام پیش روی پوسیدگی به عصب می رسد وباید عصب کشی کرد که این مرحله به همراه درد است البته در مواردی که دندان مرده باشد درد احساس نمی شود ولی دندان به عصب کشی نیاز دارد.

عصب کشی شامل مراحل زیر می باشد :

1.برداشتن پوسیدگی ودسترسی به کانال دندان

2.خارج کردن بافت نرم یا همان عصب از ریشه های دندان

3.تمیز کردن و شکل دهی کانال ها

4.پر کردن کانال ها با مواد پر کردنی

عصب کشی میتواند بین 1 تا 3 جلسه با توجه به شرایط دندان انجام پذیرد. که تاکید مرکز دندان پزشکی دکتر داور بر دوام درمان ارائه شده می باشد به طوری که می بایست دندان بعد از عصب کشی و ترمیم حداقل 20 سال یا بیشتر طول عمر داشته باشد.

از طرفی دندان های عفونی ممکن است به راحتی بی حس نشوند و در طی درمان با تجویز پزشک از آنتی بیوتیک ها کمک بگیرند پس باید در همان مراحل ابتدایی برای درمان اقدام کرد .

اگر دندان پوسیدگی زیادی داشته باشد با توجه به نظر پزشک باید پس از عصب کشی و پرکردن دندان را روکش کرد تا استحکام حاصل شود.پروتزهای دندانی

ثابت و متحرک

پروتزهای دندانی می توانند به دلایل زیبایی و یا پزشکی تجویز شوند.
پروتزها به صورت عامیانه همان روکش ها یا دندان مصنوعی هستند که در دو دسته ی کلی پروتز متحرک و پروتز ثابت قرار می گیرند.

پروتز متحرک:
همان طور که ازنام این گروه مشخص است می توان آنها را از دهان خارج کرد وبازگرداند.
این دسته در سه گروه زیر جای می‌گیرند:
• درمان موقتی(پارسیل تمام آکریل )
• بی دندانی با انتهای آزاد(پروتز کروم کبالت)
• دست دندان (پروتز کامل)

دست دندان:
برای کسانی که تمام دندان های خود را از دست داده اند یکی از راه های انتخابی می تواند دندان مصنوعی باشد.
امروزه دندان مصنوعی ها با ظرافت و طراحی بسیار طبیعی زیبا و مقاوم ساخته می شوند که می توان به آنها دست دندان طبیعی نیز گفت که با مراجعه به مرکز دندان پزشکی دکتر داور می توان سختی های استفاده از دندان مصنوعی را به حداقل رساند. اگرچه جایگزین مناسب تری با نام ایمپلنت وجود دارد اما باز هم به دلایلی دندان مصنوعی انتخاب می شود.

پروتزهای کامل را می توان به دو دسته ی لثه ی نرم و اور دنچر تقسیم کرد.

اوردنچر (Overdentures):
اووردنچرها همان دست دندان هایی هستند که روی پایه ی دندانی یا چند ایمپلنت تکیه دارند.
گاهی اوقات دندان مصنوعی های قدیمی دچارعارضه ی لقی و گیرنکردن به دلیل تحلیل استخوان وتحلیل لثه می شوند بنابر این مرکز دندانپزشکی دکتر داور مشکلات لقی دندان مصنوعی قدیمی شما را با بهترین راه حل درمانی برطرف و خوردن غذا و صحبت کردن را راحتتر می کند.

پروتز ثابت
پروتز ثابت همان روکش می باشد که زیبایی و استحکام را به دندان هدیه می دهد و در مواردی چون:
• ضعیف شدن دیواره های دندان
• آسیب دیدگی
• و حتی زیبایی و طرح لبخند تجویز می شوند

که خود به دو دسته ی روکش تک واحدی وبریج تقسیم می شود.

روکش تک واحدی :
به صورت قالب گیری و سپس چسباندن می باشند که باعث تقویت وسلامت و زیبایی دندان می شود و با بهره‌مندی از آخرین تکنولوژی روز دنیا هنگام قرار گرفتن در دهان مانند دندان طبیعی بوده و تفاوتی احساس نمی شود.

بریج:
به هنگام از دست رفتن دندان با شرط استحکام دندان های طرفین فضای خالی حاصل شده را می توان با بریج پر کرد و دودندان مجاور را با روکش گذاری به پایه های بریج (پل) تبدیل کرد .


کلیه حقوق این قالب برای مالک وبسایت محفوظ می باشد.
هرگونه کپی برداری از این سایت قابل پیگرد قانونی است.

دکتر محمد داور